Sıkça Sorulan Sorular

1-Kullanmakta olduğunuz Lenovo laptopunuzun arkada bulunan etiketinde,cihazınıza uygun Lenovo şarj aleti,Lenovo adaptör değerleri bulunmaktadır.
Örneğin 20v 3.25a yada 20v 4.5a.Öncelikle bu değerler ile bakmakta olduğunuz Lenovo Şarj aleti,Lenovo adaptör değerlerini karşılaştırmanız gerekmektedir.
2-Eğer bir şekilde bu etiket zarar görmüş ise okunamaz halde ise eski Lenovo Şarj aleti,Lenovo adaptör üzerinde aynı değerler yer almaktadır.
3-Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör kablo ucu ile bakmakta olduğunuz Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör resmini karşılaştırıp herhangi bir belirgin fark olup olmadığını kotrol etmelisiniz.
4-Eğer hala içinizde alacağınız Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör ile ilgili bir şüphe varsa www.sar34.com üzerinden online 24 saat canlı destek alabilirsiniz.
1-Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör lerin temel işlevi elektrik prizinden gelen dalgalı akımı sabit akıma çevirmektir.Lenovo laptoplar dc denilen sabit akım ile çalışmaktadır.
Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör ler ürettiği sabit akım değerlerini laptoplarınıza göndermez,Laptoplarınız ihtiyacı kadar olanı Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör den temin ederler.
Örneğin cihazınız çaşlışmaya başladığı anda Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör den amper dediğimiz değerlerden almaya başlar.
Anakart 0.10 amper işlemci 0.20 amper ekran kartı 0.20amper pil 0.30 amper gibi.(Değerler afaki verilmiştir,örnek olması için gerçek değerler değildir.)
Eğer almış olduğunuz Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör cihazınızda yazan değer kadarsa sıkıntı olmaz.
Eğer almış olduğunuz Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör cihazınızda yazan değerden küçük ise ihtiyacı olan amper değerini alamayacağı için bazı fonksiyonlarını yerine getiremeyecekir.
Eğer almış olduğunuz Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör cihazınızda yazan değerden büyük ise ihtiyacı kadar olanı kullanacaktır.Bu adaptörünüzün daha az kapasite ile çalışmasını sağlayacaktır.
Sonuç olarak 45w Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör ünüzün yerine 65w yada 90w kullanmanızda hiçbir sıkıntı yoktur.
Yada 65w Lenovo Şarj aleti yerine 90w almanızda hiçbir sıkıntı yoktur.
2-Bu gibi sorular Lenovo kendi resmi sitesinde de sorulmuştur.Orada da hiçbir sıkıntı olmayacağı bildirilmiştir.Link aşağıda verilmiştir.
https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-T400-T500-and-newer-T/ac-adapter/m-p/3895680
https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-P-and-W-Series-Mobile/W-series-AC-adapter-compatibility/ta-p/814039
https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-T400-T500-and-newer-T/Compatibility-T61-90w-AC-Adapter-with-newer-ThinkPad-systems/ta-p/666547
1-Her üründe olduğu gibi Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör lerdede orjinal ile muadil arasında kalite farkı vardır.
2-Orjinal Lenovo Şarj aleti Orjinal Lenovo adaptör daha kaliteli ve uzun ömürlüdür.
3-Muadil Lenovo Şarj aleti Muadil Lenovo adaptör aldığınızda cihazınıza hiçbir şekilde zarar vermez.
Örneğin aracınızın herhangi bir parçası bozulduğunda orjinal yada muadil ürün tercihi size aittir.Muadil almanızda herhangi bir sıkıntı yoktur.
Yada orjinal ve muadil uzaktan kumanda kalite farkı gibi bir fark da Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör lerde vardır.
Yükleniyor...