Lenovo ADLX65CCGE2A 20V 3.25A 65W Laptop Şarj Aleti ( Adaptör )

ORJİNAL KALİTESİNDE KARE DUVAR TİPİ MUADİL ÜRÜN
ADLX65CLGE2A
Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
Ürün                               : Muadil Lenovo Adaptör ADLX65CCGE2A   Orjinal Ürün İçin Tıklayınız
Part Number           : ADLX65CLGK2A,5A10K78750, PA-1650-20LK, ADLX65CLGK2A,ADLX65CCGE2A, ADLX65CDGK2A,ADLX65CDGE2A,ADLX65CLGE2A,ADLX65CCGK2A
Giriş Volt                     : AC 100v - 240V
Çıkış Volt                     : 20V
Çıkış Akımı                : 3.25A
Güç                                  : 65W
Uç Boyutları              : 4.0MM - 1.7MM
Uyumlu Modeller  : 
 

İncemelekte olduğunuz Lenovo ADLX65CCGE2A Notebook Adaptör ün çıkış voltu 20v olup çıkış akımı amper değeri 3.25a dır.
Lenovo ADLX65CCGE2A Notebook Şarj Cihazı nın kullanmakta olduğu adaptör ucu ise 4.0mm 1.7mm dir.
Alışverişinizde ileride herhangi bir sorun yaşanmaması için Lenovo ADLX65CCGE2A Laptop unuzun arka etiketinde yazan değerleri ile yukarıda resmini görmekte olduğunuz Lenovo ADLX65CCGE2A Şarj cihazı resmini karşılaştırmanız tavsiye edilir.
Burada, www.sarf34.com.tr da, bir Lenovo ADLX65CCGE2A dizüstü bilgisayar şarj cihazının arızalanmasının ne kadar rahatsız edici veya hasarlı olduğunu anlıyoruz.
Bu sorundan dolayı günlük hayatınızın günlük yaşamınızın iş düzeninizin bozulmaması için mümkün olan en hızlı sürede orijinal bir Lenovo ADLX65CCGE2A dizüstü bilgisayar adaptörü değişimi sağladığımızdan emin olmak için gayret gösteriyoruz.
www.sarf34.com.tr adresini tercih eden tüm müşteriler Lenovo ADLX65CCGE2A notebook şarj aletinden memnun kalacak ve müşteri hizmetlerinden memnun kalacaklardır.

Dizüstü Bilgisayarlarınız İçin Doğru Adaptörleri Nasıl Seçeceksiniz?

Dizüstü bilgisayarlar, şarj edilebilir bir pil şeklinde kendi güç kaynağı olan taşınabilir cihazlardır. Bu piller sadece yeniden şarj edilmeleri gerekmeden çok uzun süre dayanır.
Dizüstü bilgisayarlar, bu amaç için duvar prizlerine takılan güç adaptörlerini kullanır. Piyasada yüzlerce farklı marka dizüstü bilgisayar var ve her biri kendi türünü ve adaptör modelini kullanıyor.
Dizüstü bilgisayar adaptörleri ararken, dizüstü bilgisayarlarının model numarasını ile voltaj ve amper gereksinimlerini kontrol etmesi gerekir.

Bu bilgi, uyumlu bir dizüstü bilgisayar adaptörünü çevrimiçi aramak için kullanılır.
Bir adaptörün voltajının dizüstü bilgisayarın gerekli voltajına uygun olması gerekir. Bununla birlikte, bir adaptörün amperajı gerekli amperajı karşılayabilir veya aşabilir.
Dizüstü bilgisayar sahiplerinin ayrıca doğru konektör (Giriş Ucu) tipinde bir adaptör almaları gerekmektedir. Silindirik konektör uçları, bir dizüstü bilgisayar cihazı için en yaygın kullanılan tiptir.
Başka bir seçenek, güç ayarlarını dizüstü bilgisayara uyarlayabilen ve çoklu konektör uçlarıyla birlikte gelen bir evrensel güç adaptörü aramaktır.
Dizüstü bilgisayarlar, enerji için iki ana güç adaptörü türüne güvenir: AC adaptörü ve DC Adaptörü.
Şarj cihazları olarak da bilinen bu adaptörler, elektrik prizinden çıkan elektriği dizüstü bilgisayar için kullanılabilen bir forma dönüştürmeye yardımcı olan Alettir.

AC Laptop Şarj Adaptörü

AC adaptörü AC gücünü çoğu evde bulunan bir duvar prizinden çoğu küçük cihaz tarafından kullanılan DC gücüne dönüştürür.
Dizüstü bilgisayarlar DC gücü kullanır. dizüstü bilgisayarı Elektrik İhtiyacı Olmadan çalışmaya devam etmek için kullandığı piller tarafından sağlanan güç türüdür.

DC Laptop Şarj Adaptörü

Dizüstü bilgisayarlar DC gücü kullanır, bu yüzden bir DC güç kaynağına takıldığında bir DC adaptörünün gerekli olmadığı görülüyor.
Bununla birlikte, çoğu DC güç kaynağı, bir dizüstü bilgisayarın ihtiyaçları için çok düşük bir voltaj sağlar. Bu gücü almak ve dizüstü bilgisayarın pilini şarj etmek veya çalıştırmak için kullanabileceği daha yüksek bir voltaja
dönüştürmek için bir DC güç adaptörü gerekir.

Laptop Şarj Adaptörünün Doğru Modelini Bulmak ?

Piyasada pek çok farklı adaptör bulunduğundan, bir dizüstü bilgisayar satın almadan önce hangi adaptöre ihtiyaç duyduğunu kontrol etmek önemlidir.
Çoğu adaptör, belirli markalar ve dizüstü bilgisayar modelleri için pazarlanmaktadır. Ayrıca adaptörün voltajını, akımını ve polaritesini de listeleyeceklerdir.
Bu sayede dizüstü bilgisayar sahipleri, cihazları için uygun adaptörü seçebilir. Dizüstü bilgisayar için doğru adaptörü bulmak, dizüstü bilgisayarın model numarasını ve güç gereksinimlerini kontrol etmek anlamına gelir.

Dizüstü bilgisayarın model numarasını Nasıl Bulurum ?

Bu genellikle dizüstü bilgisayarın alt tarafına yapıştırılmış küçük bir çıkartma üzerine basılır.
Ayrıca dizüstü bilgisayarın güç bağlantı noktasının yanında da yazdırılabilir. Amper ve gerekli voltajı.
Uyumlu adaptörlerin olup olmadığını bulmak için model numarasına çevrimiçi bakın. Adaptörün voltajı ve amperi, dizüstü bilgisayarın gereksinimlerine uygun olmalıdır.
Laptop adaptörünün konnektör tipini Bulamıyorsanız Bizden Çevrim içi Canlı destek Alabilirsiniz. Alacağınız Adaptörün dizüstü bilgisayara takılabilmesi için eşleşmeleri gerekir.

Sıkça Sorulan sorular
Bakmakta olduğum Lenovo şarj aleti,Lenovo Adaptör ün cihazıma uygun olup olmadığını nasıl anlarım ?
1-Kullanmakta olduğunuz Lenovo laptopunuzun arkada bulunan etiketinde,cihazınıza uygun Lenovo şarj aleti,Lenovo adaptör değerleri bulunmaktadır.
Örneğin 20v 3.25a yada 20v 4.5a.Öncelikle bu değerler ile bakmakta olduğunuz Lenovo Şarj aleti,Lenovo adaptör değerlerini karşılaştırmanız gerekmektedir.
2-Eğer bir şekilde bu etiket zarar görmüş ise okunamaz halde ise eski Lenovo Şarj aleti,Lenovo adaptör üzerinde aynı değerler yer almaktadır.
3-Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör kablo ucu ile bakmakta olduğunuz Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör resmini karşılaştırıp herhangi bir belirgin fark olup olmadığını kotrol etmelisiniz.
4-Eğer hala içinizde alacağınız Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör ile ilgili bir şüphe varsa www.sarf34.com.tr üzerinden online 24 saat canlı destek alabilirsiniz.

Lenovo cihazım Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör olarak 20v 3.25a 65w kullanmaktadır.Bunun yerine 20v 4.5a 90w alırsam bir sıkıntı olurmu?
1-Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör lerin temel işlevi elektrik prizinden gelen dalgalı akımı sabit akıma çevirmektir.Lenovo laptoplar dc denilen sabit akım ile çalışmaktadır.
Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör ler ürettiği sabit akım değerlerini laptoplarınıza göndermez,Laptoplarınız ihtiyacı kadar olanı Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör den temin ederler.
Örneğin cihazınız çaşlışmaya başladığı anda Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör den amper dediğimiz değerlerden almaya başlar.
Anakart 0.10 amper işlemci 0.20 amper ekran kartı 0.20amper pil 0.30 amper gibi.(Değerler afaki verilmiştir,örnek olması için gerçek değerler değildir.)
Eğer almış olduğunuz Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör cihazınızda yazan değer kadarsa sıkıntı olmaz.
Eğer almış olduğunuz Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör cihazınızda yazan değerden küçük ise ihtiyacı olan amper değerini alamayacağı için bazı fonksiyonlarını yerine getiremeyecekir.
Eğer almış olduğunuz Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör cihazınızda yazan değerden büyük ise ihtiyacı kadar olanı kullanacaktır.Bu adaptörünüzün daha az kapasite ile çalışmasını sağlayacaktır.
Sonuç olarak 45w Lenovo Şarj aleti Lenovo adaptör ünüzün yerine 65w yada 90w kullanmanızda hiçbir sıkıntı yoktur.
Yada 65w Lenovo Şarj aleti yerine 90w almanızda hiçbir sıkıntı yoktur.
2-Bu gibi sorular Lenovo kendi resmi sitesinde de sorulmuştur.Orada da hiçbir sıkıntı olmayacağı bildirilmiştir.Link aşağıda verilmiştir.
https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-T400-T500-and-newer-T/ac-adapter/m-p/3895680
https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-P-and-W-Series-Mobile/W-series-AC-adapter-compatibility/ta-p/814039
https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-T400-T500-and-newer-T/Compatibility-T61-90w-AC-Adapter-with-newer-ThinkPad-systems/ta-p/666547

Orjinal Lenovo şarj aleti Orjinal Lenovo adaptör ile Muadil arasında fark varmıdır.Muadil Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör ü alırsam cihazıma zarar verirmi?
1-Her üründe olduğu gibi Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör lerdede orjinal ile muadil arasında kalite farkı vardır.
2-Orjinal Lenovo Şarj aleti Orjinal Lenovo adaptör daha kaliteli ve uzun ömürlüdür.
3-Muadil Lenovo Şarj aleti Muadil Lenovo adaptör aldığınızda cihazınıza hiçbir şekilde zarar vermez.
Örneğin aracınızın herhangi bir parçası bozulduğunda orjinal yada muadil ürün tercihi size aittir.Muadil almanızda herhangi bir sıkıntı yoktur.
Yada orjinal ve muadil uzaktan kumanda kalite farkı gibi bir fark da Lenovo şarj aleti Lenovo adaptör lerde vardır.


KULLANIM ŞARTLARI :
Lenovo Şarj aletinizi aşağıda belirtilen ortam limitleri dahilinde kullanmanız en iyi verimi almanız için yardımcı olacaktır :
 • Muhafaza sıcaklık Limitleri          : -20 °C – 60°C
 • Çalışma sıcaklık Limitleri               :  40°C – 65°C
 • Ortam net Limitler                         :  %20 - %80
Ayrıca kullanırken şu hususlara riayet edilmesi gereklidir :
 • Ortamın tozsuz ve kuru olması
 • Soba, Kalorifer gibi sıcaklık yayan ortamlardan uzak olması
 • Direk güneş ışığına maruz kalmaması
 • Lenovo şarj aletinizin yayacağı ısının dağılmasını engelleyecek şekilde kapalı bir ortamda tutulmaması veya üstünün örtülmemesi
 • Üzerine herhangi bir ağırlık konulmaması
 • Kablo uçlarında bulunan fişlerin yerlerine tam olarak oturması
 • Kabloların bağlı olduğu Giriş / Çıkış fişlerine yakın bölgelerde fişleri bir tarafa doğru bükmeyecek şekilde serbest tutulması
 • Lenovo şarj aletinize hareketli nesnelerin çarpıp herhangi bir hasara neden olmayacak biçimde kullanılması

BAKIM :
Lenovo adaptörünüzü yukarıdaki şartlar dahilinde kullanmanız durumunda herhangi bir bakım ihtiyacı olmayacaktır. Herhangi bir sebep ile temizlik yapmanız icap eder ise, hafif nemli bir bez ile Lenovo şarj aletinizin kablo ve fişlerinizi silebilirsiniz. Temizlik işleminde deterjan ve alkol gibi kimyasalların kullanımı plastik ve/veya etiketlere zarar verebileceği sebebi ile uygun değildir.
Dikkat : Temizlik esnasında Lenovo adaptörünüzün  ve güç kablosunun içine temizlik malzemesi veya herhangi bir sıvı kaçırmamaya azami dikkat gösterin. Böyle bir durumda Lenovo şarj aletinizde kalıcı hasarlar oluşabileceğini unutmayın.

GARANTİ DIŞI DURUMLAR :
Aşağıdaki durumlarda Lenovo adaptörünüz garanti dışı kalacaktır :
 • Orijinal ambalajı ve alış faturası olmadığı durumunda,
 • Ürün ve/veya ambalajı üzerindeki etiketlerin hasar görmesi durumunda,
 • Lenovo şarj aletinizi çarpma, düşme gibi fiziki bir etki neticesinde hasar görmesi durumunda,
 • Yukarıdaki KULLANIM ŞARTLARI bölümünde belirtilen şartlara uymayan bir kullanımdan kaynaklanan hasarlar durumunda,
 • Lenovo adaptörün yetkili servis haricinde açılması durumunda,
 • Elektrik tesisatı ve Topraklama hataları neticesinde oluşan hasarlarda.

İstanbul içi aynı gün Moto kurye ile gönderim yapıyoruz. Yakın mesafelere ücretsiz gönderim 10 Km üstü mesafelere karşı ödemeli olarak ihtiyaç halinde aynı 1-2 saat içinde ihtiyacınız olan şarj aleti elinizde olabilir dilerseniz. Acil durumlarda aramanız yeterli. 
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 17:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. 
Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Yükleniyor...