Asus ADP-65DW Z 65W Laptop Şarj Aleti ( Adaptör )

UYGUN FİYATLI OEM ÜRÜN
ASM65W4MM
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Ürün                       : Muadil  Asus Adaptör ADP-65DW Z  65W      Orjinal Ürün İçin Tıklayınız
Part Number       : PA-1750-78, ADP-65GD, 04G2660047D0, PA-1650-78, 90-XB0MN0PW00030T, Sadp-65kb, pa-1650-02,W15-065N1B,PA-1650-78, ADP-65,ADP-65DW C
Giriş Volt               : AC 100v - 240V
Çıkış Volt               : 19V
Çıkış Akımı           : 3.42A
Güç                         : 65W
Uç Boyutları         : 4.0mm-1.35mm
Uyumlu Modeller: 
 

İncemelekte olduğunuz Asus Notebook Adaptör ün ADP-65DW Z çıkış voltu 19v olup çıkış akımı amper değeri 3.42a dır.
Asus Notebook Şarj Cihazı nın ADP-65DW Z kullanmakta olduğu adaptör ucu ise 4.0mm-1.35mm dir.
Alışverişinizde ileride herhangi bir sorun yaşanmaması için Asus Laptop unuzun ADP-65DW Z arka etiketinde yazan değerleri ile yukarıda resmini görmekte olduğunuz Asus Şarj cihazı resmini karşılaştırmanız tavsiye edilir.
Burada, www.sarf34.com.tr da, bir Asus dizüstü bilgisayar şarj cihazının arızalanmasının ne kadar rahatsız edici veya hasarlı olduğunu anlıyoruz.
Bu sorundan dolayı günlük hayatınızın günlük yaşamınızın iş düzeninizin bozulmaması için mümkün olan en hızlı sürede orijinal bir Asus adaptörü değişimi sağladığımızdan emin olmak için gayret gösteriyoruz.
www.sarf34.com.tr adresini tercih eden tüm müşteriler Asus notebook şarj aletinden memnun kalacak ve müşteri hizmetlerinden memnun kalacaklardır.

Dizüstü Bilgisayarlarınız İçin Doğru Adaptörleri Nasıl Seçeceksiniz?

Dizüstü bilgisayarlar, şarj edilebilir bir pil şeklinde kendi güç kaynağı olan taşınabilir cihazlardır. Bu piller sadece yeniden şarj edilmeleri gerekmeden çok uzun süre dayanır.
Dizüstü bilgisayarlar, bu amaç için duvar prizlerine takılan güç adaptörlerini kullanır. Piyasada yüzlerce farklı marka dizüstü bilgisayar var ve her biri kendi türünü ve adaptör modelini kullanıyor.
Dizüstü bilgisayar adaptörleri ararken, dizüstü bilgisayarlarının model numarasını ile voltaj ve amper gereksinimlerini kontrol etmesi gerekir.

Bu bilgi, uyumlu bir dizüstü bilgisayar adaptörünü çevrimiçi aramak için kullanılır.
Bir adaptörün voltajının dizüstü bilgisayarın gerekli voltajına uygun olması gerekir. Bununla birlikte, bir adaptörün amperajı gerekli amperajı karşılayabilir veya aşabilir.
Dizüstü bilgisayar sahiplerinin ayrıca doğru konektör (Giriş Ucu) tipinde bir adaptör almaları gerekmektedir. Silindirik konektör uçları, bir dizüstü bilgisayar cihazı için en yaygın kullanılan tiptir.
Başka bir seçenek, güç ayarlarını dizüstü bilgisayara uyarlayabilen ve çoklu konektör uçlarıyla birlikte gelen bir evrensel güç adaptörü aramaktır.
Dizüstü bilgisayarlar, enerji için iki ana güç adaptörü türüne güvenir: AC adaptörü ve DC Adaptörü.
Şarj cihazları olarak da bilinen bu adaptörler, elektrik prizinden çıkan elektriği dizüstü bilgisayar için kullanılabilen bir forma dönüştürmeye yardımcı olan Alettir.

AC Laptop Şarj Adaptörü

AC adaptörü AC gücünü çoğu evde bulunan bir duvar prizinden çoğu küçük cihaz tarafından kullanılan DC gücüne dönüştürür.
Dizüstü bilgisayarlar DC gücü kullanır. dizüstü bilgisayarı Elektrik İhtiyacı Olmadan çalışmaya devam etmek için kullandığı piller tarafından sağlanan güç türüdür.

DC Laptop Şarj Adaptörü

Dizüstü bilgisayarlar DC gücü kullanır, bu yüzden bir DC güç kaynağına takıldığında bir DC adaptörünün gerekli olmadığı görülüyor.
Bununla birlikte, çoğu DC güç kaynağı, bir dizüstü bilgisayarın ihtiyaçları için çok düşük bir voltaj sağlar. Bu gücü almak ve dizüstü bilgisayarın pilini şarj etmek veya çalıştırmak için kullanabileceği daha yüksek bir voltaja
dönüştürmek için bir DC güç adaptörü gerekir.

Laptop Şarj Adaptörünün Doğru Modelini Bulmak ?

Piyasada pek çok farklı adaptör bulunduğundan, bir dizüstü bilgisayar satın almadan önce hangi adaptöre ihtiyaç duyduğunu kontrol etmek önemlidir.
Çoğu adaptör, belirli markalar ve dizüstü bilgisayar modelleri için pazarlanmaktadır. Ayrıca adaptörün voltajını, akımını ve polaritesini de listeleyeceklerdir.
Bu sayede dizüstü bilgisayar sahipleri, cihazları için uygun adaptörü seçebilir. Dizüstü bilgisayar için doğru adaptörü bulmak, dizüstü bilgisayarın model numarasını ve güç gereksinimlerini kontrol etmek anlamına gelir.

Dizüstü bilgisayarın model numarasını Nasıl Bulurum ?

Bu genellikle dizüstü bilgisayarın alt tarafına yapıştırılmış küçük bir çıkartma üzerine basılır.
Ayrıca dizüstü bilgisayarın güç bağlantı noktasının yanında da yazdırılabilir. Amper ve gerekli voltajı.
Uyumlu adaptörlerin olup olmadığını bulmak için model numarasına çevrimiçi bakın. Adaptörün voltajı ve amperi, dizüstü bilgisayarın gereksinimlerine uygun olmalıdır.
Laptop adaptörünün konnektör tipini Bulamıyorsanız Bizden Çevrim içi Canlı destek Alabilirsiniz. Alacağınız Adaptörün dizüstü bilgisayara takılabilmesi için eşleşmeleri gerekir.


KULLANIM ŞARTLARI :
Asus Şarj aletinizi aşağıda belirtilen ortam limitleri dahilinde kullanmanız en iyi verimi almanız için yardımcı olacaktır :

 • Muhafaza sıcaklık Limitleri          : -20 °C – 60°C
 • Çalışma sıcaklık Limitleri               :  40°C – 65°C
 • Ortam net Limitler                         :  %20 - %80
Ayrıca kullanırken şu hususlara riayet edilmesi gereklidir :
 • Ortamın tozsuz ve kuru olması
 • Soba, Kalorifer gibi sıcaklık yayan ortamlardan uzak olması
 • Direk güneş ışığına maruz kalmaması
 • Asus şarj aletinizin yayacağı ısının dağılmasını engelleyecek şekilde kapalı bir ortamda tutulmaması veya üstünün örtülmemesi
 • Üzerine herhangi bir ağırlık konulmaması
 • Kablo uçlarında bulunan fişlerin yerlerine tam olarak oturması
 • Kabloların bağlı olduğu Giriş / Çıkış fişlerine yakın bölgelerde fişleri bir tarafa doğru bükmeyecek şekilde serbest tutulması
 • Asus şarj aletinize hareketli nesnelerin çarpıp herhangi bir hasara neden olmayacak biçimde kullanılması

BAKIM :
Asus adaptörünüzü yukarıdaki şartlar dahilinde kullanmanız durumunda herhangi bir bakım ihtiyacı olmayacaktır. Herhangi bir sebep ile temizlik yapmanız icap eder ise, hafif nemli bir bez ile Asus şarj aletinizin kablo ve fişlerinizi silebilirsiniz. Temizlik işleminde deterjan ve alkol gibi kimyasalların kullanımı plastik ve/veya etiketlere zarar verebileceği sebebi ile uygun değildir.
Dikkat : Temizlik esnasında Asus adaptörünüzün  ve güç kablosunun içine temizlik malzemesi veya herhangi bir sıvı kaçırmamaya azami dikkat gösterin. Böyle bir durumda Asus şarj aletinizde kalıcı hasarlar oluşabileceğini unutmayın.

GARANTİ DIŞI DURUMLAR :
Aşağıdaki durumlarda Asus adaptörünüz garanti dışı kalacaktır :
 • Orijinal ambalajı ve alış faturası olmadığı durumunda,
 • Ürün ve/veya ambalajı üzerindeki etiketlerin hasar görmesi durumunda,
 • Asus şarj aletinizi çarpma, düşme gibi fiziki bir etki neticesinde hasar görmesi durumunda,
 • Yukarıdaki KULLANIM ŞARTLARI bölümünde belirtilen şartlara uymayan bir kullanımdan kaynaklanan hasarlar durumunda,
 • Asus adaptörün yetkili servis haricinde açılması durumunda,
 • Elektrik tesisatı ve Topraklama hataları neticesinde oluşan hasarlarda.

 

Bakmakta olduğum Asus şarj aleti,Asus Adaptör ün cihazıma uygun olup olmadığını nasıl anlarım ?

1-Kullanmakta olduğunuz Asus laptopunuzun arkada bulunan etiketinde,cihazınıza uygun Asus şarj aleti,Asus adaptör değerleri bulunmaktadır.
  Örneğin 19v 3.42a yada 19v 4.74a.Öncelikle bu değerler ile bakmakta olduğunuz Asus Şarj aleti,Asus adaptör değerlerini karşılaştırmanız gerekmektedir.
2-Eğer bir şekilde bu etiket zarar görmüş ise okunamaz halde ise eski Asus Şarj aleti,Asus adaptör üzerinde aynı değerler yer almaktadır.
3-Asus Şarj aleti Asus adaptör kablo ucu ile bakmakta olduğunuz Asus Şarj aleti Asus adaptör resmini karşılaştırıp herhangi bir belirgin fark olup olmadığını kotrol etmelisiniz.
4-Eğer hala içinizde alacağınız Asus Şarj aleti Asus adaptör ile ilgili bir şüphe varsa www.sarf34.com.tr üzerinden online 24 saat canlı destek alabilirsiniz.


Asus cihazım Asus Şarj aleti Asus adaptör olarak 19v 3.42a 65w kullanmktadır.Bunun yerine 19v 4.74a 90w alırsam bir sıkıntı olurmu?

1-Asus şarj aleti Asus adaptör lerin temel işlevi elektrik prizinden gelen dalgalı akımı sabit akıma çevirmektir.Asus laptoplar dc denilen sabit akım ile çalışmaktadır.
  Asus Şarj aleti Asus adaptör ler ürettiği sabit akım değerlerini laptoplarınıza göndermez,Laptoplarınız ihtiyacı kadar olanı Asus şarj aleti Asus adaptör den temin ederler.
  Örneğin cihazınız çaşlışmaya başladığı anda Asus şarj aleti Asus adaptör den amper dediğimiz değerlerden almaya başlar.
  Anakart 0.10 amper işlemci 0.20 amper ekran kartı 0.20amper pil 0.30 amper gibi.(Değerler afaki verilmiştir,örnek olması için gerçek değerler değildir.)
  Eğer almış olduğunuz Asus Şarj aleti Asus adaptör cihazınızda yazan değer kadarsa sıkıntı olmaz.
  Eğer almış olduğunuz Asus şarj aleti Asus adaptör cihazınızda yazan değerden küçük ise ihtiyacı olan amper değerini alamayacağı için bazı fonksiyonlarını yerine getiremeyecekir.
  Eğer almış olduğunuz Asus Şarj aleti Asus adaptör cihazınızda yazan değerden büyük ise ihtiyacı kadar olanı kullanacaktır.Bu adaptörünüzün daha az kapasite ile çalışmasını sağlayacaktır.
  Sonuç olarak 45w Asus Şarj aleti Asus adaptör ünüzün yerine 65w yada 90w kullanmanızda hiçbir sıkıntı yoktur.
  Yada 65w Asus Şarj aleti yerine 90w almanızda hiçbir sıkıntı yoktur.


Orjinal Asus şarj aleti Orjinal Asus adaptör ile Muadil arasında fark varmıdır.Muadil Asus şarj aleti Asus adaptör ü alırsam cihazıma zarar verirmi?

1-Her üründe olduğu gibi Asus şarj aleti Asus adaptör lerdede  orjinal ile muadil arasında kalite farkı vardır.
2-Orjinal Asus Şarj aleti Orjinal Asus adaptör daha kaliteli ve uzun ömürlüdür.
3-Muadil Asus Şarj aleti Muadil Asus adaptör aldığınızda cihazınıza hiçbir şekilde zarar vermez.
  Örneğin aracınızın herhangi bir parçası bozulduğunda orjinal yada muadil ürün tercihi size aittir.Muadil almanızda herhangi bir sıkıntı yoktur.
  Yada orjinal ve muadil uzaktan kumanda kalite farkı gibi bir fark da Asus şarj aleti Asus adaptör lerde vardır.

 
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 17:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. 
Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Yükleniyor...