0
0

Acer AP.06501.006 19V 3.42A 5.5mm-1.7mm 65W Laptop Şarj Aleti ( Adaptör )

UYGUN FİYATLI OEM ÜRÜN

Ürün                       : Muadil  Acer Adaptör AP.06501.006 65W        Orjinal Ürün İçin Tıklayınız
Part Number       : PA-1650-86, PA-1650-02, ADP-65JH, ADP-65DB, HP-A0652R3B, AP.06501.001, AP.06501.002, AP.06501.006, AP.06501.033, AP.06503.029, AP.06503.031, AP.0650A.017,  AP.0650H.003
Giriş Volt               : AC 100v - 240V
Çıkış Volt               : 19V
Çıkış Akımı           : 3.42A
Güç                         : 65W
Uç Boyutları         : 5.5mm-1.7mm
Uyumlu Modeller: 
 

İncemelekte olduğunuz Acer Notebook Adaptör ün AP.06501.006 çıkış voltu 19v olup çıkış akımı amper değeri 3.42a dır.
Acer Notebook Şarj Cihazı nın AP.06501.006 kullanmakta olduğu adaptör ucu ise 5.5mm-1.7mm dir.
Alışverişinizde ileride herhangi bir sorun yaşanmaması için Acer Laptop unuzun AP.06501.006 arka etiketinde yazan değerleri ile yukarıda resmini görmekte olduğunuz Acer Şarj cihazı resmini karşılaştırmanız tavsiye edilir.
Burada, www.sarf34.com.tr da, bir Acer dizüstü bilgisayar şarj cihazının arızalanmasının ne kadar rahatsız edici veya hasarlı olduğunu anlıyoruz.
Bu sorundan dolayı günlük hayatınızın günlük yaşamınızın iş düzeninizin bozulmaması için mümkün olan en hızlı sürede orijinal bir Acer adaptörü değişimi sağladığımızdan emin olmak için gayret gösteriyoruz.
www.sarf34.com.tr adresini tercih eden tüm müşteriler Acer notebook şarj aletinden memnun kalacak ve müşteri hizmetlerinden memnun kalacaklardır.

Dizüstü Bilgisayarlarınız İçin Doğru Adaptörleri Nasıl Seçeceksiniz?

Dizüstü bilgisayarlar, şarj edilebilir bir pil şeklinde kendi güç kaynağı olan taşınabilir cihazlardır. Bu piller sadece yeniden şarj edilmeleri gerekmeden çok uzun süre dayanır.
Dizüstü bilgisayarlar, bu amaç için duvar prizlerine takılan güç adaptörlerini kullanır. Piyasada yüzlerce farklı marka dizüstü bilgisayar var ve her biri kendi türünü ve adaptör modelini kullanıyor.
Dizüstü bilgisayar adaptörleri ararken, dizüstü bilgisayarlarının model numarasını ile voltaj ve amper gereksinimlerini kontrol etmesi gerekir.

Bu bilgi, uyumlu bir dizüstü bilgisayar adaptörünü çevrimiçi aramak için kullanılır.
Bir adaptörün voltajının dizüstü bilgisayarın gerekli voltajına uygun olması gerekir. Bununla birlikte, bir adaptörün amperajı gerekli amperajı karşılayabilir veya aşabilir.
Dizüstü bilgisayar sahiplerinin ayrıca doğru konektör (Giriş Ucu) tipinde bir adaptör almaları gerekmektedir. Silindirik konektör uçları, bir dizüstü bilgisayar cihazı için en yaygın kullanılan tiptir.
Başka bir seçenek, güç ayarlarını dizüstü bilgisayara uyarlayabilen ve çoklu konektör uçlarıyla birlikte gelen bir evrensel güç adaptörü aramaktır.
Dizüstü bilgisayarlar, enerji için iki ana güç adaptörü türüne güvenir: AC adaptörü ve DC Adaptörü.
Şarj cihazları olarak da bilinen bu adaptörler, elektrik prizinden çıkan elektriği dizüstü bilgisayar için kullanılabilen bir forma dönüştürmeye yardımcı olan Alettir.

AC Laptop Şarj Adaptörü

AC adaptörü AC gücünü çoğu evde bulunan bir duvar prizinden çoğu küçük cihaz tarafından kullanılan DC gücüne dönüştürür.
Dizüstü bilgisayarlar DC gücü kullanır. dizüstü bilgisayarı Elektrik İhtiyacı Olmadan çalışmaya devam etmek için kullandığı piller tarafından sağlanan güç türüdür.

DC Laptop Şarj Adaptörü

Dizüstü bilgisayarlar DC gücü kullanır, bu yüzden bir DC güç kaynağına takıldığında bir DC adaptörünün gerekli olmadığı görülüyor.
Bununla birlikte, çoğu DC güç kaynağı, bir dizüstü bilgisayarın ihtiyaçları için çok düşük bir voltaj sağlar. Bu gücü almak ve dizüstü bilgisayarın pilini şarj etmek veya çalıştırmak için kullanabileceği daha yüksek bir voltaja
dönüştürmek için bir DC güç adaptörü gerekir.

Laptop Şarj Adaptörünün Doğru Modelini Bulmak ?

Piyasada pek çok farklı adaptör bulunduğundan, bir dizüstü bilgisayar satın almadan önce hangi adaptöre ihtiyaç duyduğunu kontrol etmek önemlidir.
Çoğu adaptör, belirli markalar ve dizüstü bilgisayar modelleri için pazarlanmaktadır. Ayrıca adaptörün voltajını, akımını ve polaritesini de listeleyeceklerdir.
Bu sayede dizüstü bilgisayar sahipleri, cihazları için uygun adaptörü seçebilir. Dizüstü bilgisayar için doğru adaptörü bulmak, dizüstü bilgisayarın model numarasını ve güç gereksinimlerini kontrol etmek anlamına gelir.

Dizüstü bilgisayarın model numarasını Nasıl Bulurum ?

Bu genellikle dizüstü bilgisayarın alt tarafına yapıştırılmış küçük bir çıkartma üzerine basılır.
Ayrıca dizüstü bilgisayarın güç bağlantı noktasının yanında da yazdırılabilir. Amper ve gerekli voltajı.
Uyumlu adaptörlerin olup olmadığını bulmak için model numarasına çevrimiçi bakın. Adaptörün voltajı ve amperi, dizüstü bilgisayarın gereksinimlerine uygun olmalıdır.
Laptop adaptörünün konnektör tipini Bulamıyorsanız Bizden Çevrim içi Canlı destek Alabilirsiniz. Alacağınız Adaptörün dizüstü bilgisayara takılabilmesi için eşleşmeleri gerekir.

Bakmakta olduğum Acer şarj aleti,Acer Adaptör ün cihazıma uygun olup olmadığını nasıl anlarım ?

1-Kullanmakta olduğunuz Acer laptopunuzun arkada bulunan etiketinde,cihazınıza uygun Acer şarj aleti,Acer adaptör değerleri bulunmaktadır.
  Örneğin 19v 3.42a yada 19v 4.74a.Öncelikle bu değerler ile bakmakta olduğunuz Acer Şarj aleti,Acer adaptör değerlerini karşılaştırmanız gerekmektedir.
2-Eğer bir şekilde bu etiket zarar görmüş ise okunamaz halde ise eski Acer Şarj aleti,Acer adaptör üzerinde aynı değerler yer almaktadır.
3-Acer Şarj aleti Acer adaptör kablo ucu ile bakmakta olduğunuz Acer Şarj aleti Acer adaptör resmini karşılaştırıp herhangi bir belirgin fark olup olmadığını kotrol etmelisiniz.
4-Eğer hala içinizde alacağınız Acer Şarj aleti Acer adaptör ile ilgili bir şüphe varsa www.sar34.com üzerinden online 24 saat canlı destek alabilirsiniz.


Acer cihazım Acer Şarj aleti Acer adaptör olarak 19v 3.42a 65w kullanmktadır.Bunun yerine 19v 4.74a 90w alırsam bir sıkıntı olurmu?

1-Acer şarj aleti Acer adaptör lerin temel işlevi elektrik prizinden gelen dalgalı akımı sabit akıma çevirmektir.Acer laptoplar dc denilen sabit akım ile çalışmaktadır.
  Acer Şarj aleti Acer adaptör ler ürettiği sabit akım değerlerini laptoplarınıza göndermez,Laptoplarınız ihtiyacı kadar olanı Acer şarj aleti Acer adaptör den temin ederler.
  Örneğin cihazınız çaşlışmaya başladığı anda Acer şarj aleti Acer adaptör den amper dediğimiz değerlerden almaya başlar.
  Anakart 0.10 amper işlemci 0.20 amper ekran kartı 0.20amper pil 0.30 amper gibi.(Değerler afaki verilmiştir,örnek olması için gerçek değerler değildir.)
  Eğer almış olduğunuz Acer Şarj aleti Acer adaptör cihazınızda yazan değer kadarsa sıkıntı olmaz.
  Eğer almış olduğunuz Acer şarj aleti Acer adaptör cihazınızda yazan değerden küçük ise ihtiyacı olan amper değerini alamayacağı için bazı fonksiyonlarını yerine getiremeyecekir.
  Eğer almış olduğunuz Acer Şarj aleti Acer adaptör cihazınızda yazan değerden büyük ise ihtiyacı kadar olanı kullanacaktır.Bu adaptörünüzün daha az kapasite ile çalışmasını sağlayacaktır.
  Sonuç olarak 45w Acer Şarj aleti Acer adaptör ünüzün yerine 65w yada 90w kullanmanızda hiçbir sıkıntı yoktur.
  Yada 65w Acer Şarj aleti yerine 90w almanızda hiçbir sıkıntı yoktur.


Orjinal Acer şarj aleti Orjinal Acer adaptör ile Muadil arasında fark varmıdır.Muadil Acer şarj aleti Acer adaptör ü alırsam cihazıma zarar verirmi?

1-Her üründe olduğu gibi Acer şarj aleti Acer adaptör lerdede  orjinal ile muadil arasında kalite farkı vardır.
2-Orjinal Acer Şarj aleti Orjinal Acer adaptör daha kaliteli ve uzun ömürlüdür.
3-Muadil Acer Şarj aleti Muadil Acer adaptör aldığınızda cihazınıza hiçbir şekilde zarar vermez.
  Örneğin aracınızın herhangi bir parçası bozulduğunda orjinal yada muadil ürün tercihi size aittir.Muadil almanızda herhangi bir sıkıntı yoktur.
  Yada orjinal ve muadil uzaktan kumanda kalite farkı gibi bir fark da Acer şarj aleti Acer adaptör lerde vardır.

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Henüz yorum yapılmadı.
Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi